Mobile navigation is open Mobile navigation is close
Search icon

Přístup ke službám veřejné správy

Služby veřejné správy ilustrace

Snadnější, než byste čekali

S MojeID si nyní můžete založit Identitu občana a přihlašovat se vedle komerčních služeb i ke službám eGovernmentu. Stačí mít bezpečnostní klíč a službu si aktivovat.

Český lev logo

Portál občana

Portál občana umožňuje přístup k bezplatným online službám, jako jsou stav bodového konta řidiče, výpis z Rejstříku trestů a další.

Online formuláře ikona

Daně konečně online

Na mojedane.cz vyřídíte přiznání k DPFO, dani z nemovitosti i spoustu dalších povinností. Z domova, rychle, s nápovědami.

Ikona zdravotní pojišťovny

Zdravotní pojišťovny

Ve webových portálech VZP, ZPMV, OZP a ČPZP si zobrazíte vykázanou zdravotní péči včetně nákladů i případné nedoplatky na pojistném.

Online formuláře ikona

Katastr nemovitostí

Po přihlášení eIdentitou vám budou k dispozici kompletní údaje v katastru. Anonymně se nevyhnete opakovanému opisování kódů captcha.

Český lev logo

Informace o důchodu

ePortál ČSSZ nabízí rychlý informativní výpočet starobního důchodu, náhled na osobní list důchodového pojištění a spoustu dalších praktických služeb.

Ikona zdravotní pojišťovny

eRecepty přehledně

Aplikace eRecept (SÚKL) umožňuje náhled na vydané i nevydané recepty i několik let nazpět. Názvy léků, platnosti receptů, vše na jednom místě.

Datová schránka logo

Datová schránka snadno

Pokud máte datovou schránku, budete se do ní moci přihlašovat pohodlněji. Pokud ne, snadno si ji založíte. Otevřou se vám tím další možnosti.

Další služby ikona

Rychle přibývající výhody

Zdá se, že přichází zlaté časy digitalizace veřejné správy v Česku. eGovernment se začíná rozvíjet a online služeb rychle přibývá.

Návod ilustrace

Jak na to?

Budete potřebovat zabezpečit svůj účet MojeID bezpečnostním klíčem a ověřit svou totožnost

1

Přihlásíte/zaregistrujete se do MojeID.

2

Přidáte MojeID Klíč nebo jiný bezpečnostní klíč.

3

Ověříte totožnost:
Czech POINT / eObčanka / datová schránka.

4

Dokončíte proces a získáte přístup ke službám veřejné správy (Identitu občana).

Co je MojeID Klíč?

MojeID Klíč je mobilní aplikace pro iOS i Android, ve které potvrzujete přihlášení do mojeID. Zároveň jde o nejjednodušší způsob, jak se s mojeID přihlašovat ke službám veřejné správy. 

Služby veřejné správy ilustrace

Zabezpečení účtu na prvním místě

Abyste se mohli přihlašovat ke službám veřejné správy s MojeID, potřebujete kromě hesla ještě další faktor ověření. Použít můžete MojeID Klíč i jiné bezpečnostní klíče (neboli tokeny / autentizační klíče).

Mobilní aplikace MojeID Klíč

Aplikace pro iOS i Android, ve které potvrzujete přihlášení do MojeID a partnerských služeb pouhým odsouhlasením požadavku. Jde o nejjednodušší způsob, jak se s MojeID přihlašovat ke službám veřejné správy.

Více o MojeID Klíči
mojeid klic moqup

Bezpečnostní klíč - token ikona

Fyzický bezpečnostní klíč

Malé zařízení s USB konektorem (a/nebo technologií NFC/Bluetooth), na kterém potvrzujete přihlášení stiskem tlačítka nebo jeho přiložením k telefonu. Doporučujeme tyto klíče: Idem Key (GoTrust)YubiKey 5 series (Yubico)Security Key NFC (Yubico).

Otisk prstu ikona

Systémový bezpečnostní klíč

Váš počítač s OS Windows 10 a výš (Windows Hello) nebo mobilní zařízení s OS Android v. 7 a vyšším. Takový klíč je již dostupný na vašem zařízení zdarma. Přihlášení po jeho aktivaci potvrzujete otiskem prstu, nakreslením gesta, zadáním pinu apod. Více najdete v návodech .

MojeID už umí i úroveň  „vysoká“

Chcete s MojeID nakupovat online státní dluhopisy a být připraveni i na další nejlépe zabezpečené služby eGovernmentu? Aktivujte si úroveň „vysoká“. 

Zjistit víc o úrovni „vysoká“