Mobile navigation Search icon

Bezpečnost

Ilustrace údaje v bezpečí

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí

Při běžné registraci zůstávají vaše registrační údaje u poskytovatele služby uloženy, a přitom nemáte ponětí, jestli má nějaké bezpečnostní standardy, jak s nimi zacházet. S mojeID jsou však tato data uložena za stejných bezpečnostních podmínek, jaké má registr národních domén CZ. Při přihlášení přes mojeID díky tomu poskytovatel služby vaše heslo nikdy nezíská, a tak ani nehrozí, že by bylo jakkoli zneužito.

Široká paleta možností přihlašování

K přihlašování do mojeID můžete využívat klasické heslo. To zůstává zaznamenané pouze u nás – k poskytovatelům služeb se vůbec nedostane, a tak nehrozí, že by bylo jakkoli zneužito. Další možností je využít k přihlašování digitální certifikát, a to i u služeb, které tuto možnost samy o sobě nenabízejí. Svůj účet také můžete zabezpečit přidáním doplňkového autentizačního prostředku (tzv. dvoufaktorové přihlašování). Na výběr pak budete mít hned ze tří možností – od přepisování jednorázového hesla (OTP), přes potvrzování v mobilní aplikaci, až po použití fyzického či systémového bezpečnostního klíče (tokenu).

Ilustrace různé možnosti přihlašování
Ilustrace výběr předávání údajů

Službám předáváte pouze údaje, které chcete

Při přihlášení přes mojeID uvidíte, jaké údaje z vašeho profilu služba požaduje. Pokud některé z nich službě dát nechcete, není nic jednoduššího, než je několika kliky z předávaných údajů odebrat a přihlásit se bez nich.

Můžete si také sadu údajů uložit a při přihlašování vždy předávat pouze tyto zvolené. Nad svými údaji tak máte plnou kontrolu.