Mobile navigation is open Mobile navigation is close
Search icon

Bezpečnost

Ilustrace údaje v bezpečí

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí

Při běžné registraci zůstávají vaše registrační údaje u poskytovatele služby uloženy, a přitom nemáte ponětí, jestli má nějaké bezpečnostní standardy, jak s nimi zacházet. S MojeID jsou však tato data uložena za stejných bezpečnostních podmínek, jaké má registr národních domén CZ. Při přihlášení přes MojeID díky tomu poskytovatel služby vaše heslo nikdy nezíská, a tak ani nehrozí, že by bylo jakkoli zneužito.

Široká paleta možností přihlašování

K přihlašování do MojeID můžete využívat klasické heslo. To zůstává zaznamenané pouze u nás – k poskytovatelům služeb se vůbec nedostane, a tak nehrozí, že by bylo jakkoli zneužito. Svůj účet také můžete zabezpečit přidáním doplňkového autentizačního prostředku (tzv. dvoufaktorové přihlašování). Použít můžete mobilní aplikaci MojeID Klíč, USB/NFCbezpečnostní klíče, případně i systémové klíče (Windows Hello, OS Android 7+).

Ilustrace různé možnosti přihlašování
Ilustrace výběr předávání údajů

Službám předáváte pouze údaje, které chcete

Při přihlášení přes MojeID uvidíte, jaké údaje z vašeho profilu služba požaduje. Pokud některé z nich službě dát nechcete, není nic jednoduššího, než je na několik kliknutí z předávaných údajů odebrat a přihlásit se bez nich.

Můžete si také sadu údajů uložit a při přihlašování vždy předávat pouze tyto zvolené. Nad svými údaji tak máte plnou kontrolu.