Mobile navigation Search icon

Jak na to

Založení účtu ilustrace

Založte si účet mojeID

Abyste mohli začít využívat všech výhod služby mojeID, je v první řadě potřeba založit si účet a vyplnit základní údaje, jako je jméno, e-mail, telefon apod. Po vyplnění vašich údajů následuje proces identifikace, kdy je ověřováno vaše telefonní číslo, e-mailová adresa a následně i korespondenční adresa.

Vyplňte vybrané údaje v profilu

Pro plnohodnotné využívání služby mojeID je potřeba si do svého profilu vložit všechny údaje, které budete chtít službám předávat.

Ať už se jedná o datum narození, číslo pasu či adresu trvalého bydliště, v mojeID budou vaše údaje v bezpečí a vždy bude jen na vás, jaké z nich budete s jednotlivými službami ochotni sdílet.

Vyplnění údajů ilustrace
Snadné přihlašování ilustrace

Přihlašujte se do služeb přes mojeID a bez registrace

Máte založen účet, prošli jste procesem identifikace a vyplnili jste si do profilu všechny vámi zvolené údaje? Skvělé, teď už se k vašim oblíbeným službám, které mojeID podporují, můžete začít přihlašovat a registrovat jen na pár kliknutí, jednoduše a bezpečně!

A kde přesně můžete mojeID využívat? U všech služeb, které mají na svých webových stránkách některou z ikon „Podporuje mojeID“ (případně „OpenID“) nebo rovnou na přihlašovací stránce tlačítko „Přihlásit přes mojeID“.

Weby podporující mojeID

Často kladené otázky

Na této stránce vyplňte povinné položky a klikněte na tlačítko Založit účet. Tvar čísla mobilního telefonu musí být v podobě: +420.111111111 nebo +421.111111111. Číslo pevné linky pro zaslání PIN2 bohužel nelze použít.

Prosím ověřte zadané údaje pečlivě. Pro identifikaci účtu je totiž potřeba zadat PIN kódy. PIN1 Vám dorazí na e-mail uvedený při registraci, PIN2 formou SMS (doručení může operátorovi chvíli trvat, obvykle je však okamžité), PIN3 zasíláme prostřednictvím České pošty.

Pro aktivaci účtu vložte PIN1 a PIN2 do patřičných polí a vyplňte způsob přihlašování (heslo, jednorázové heslo – OTP, certifikát, autentikátor). Heslo musí mít minimálně 8 znaků. Certifikáty, které jsou akceptovány pro přihlašování naleznete zde.

Vyhledejte na stránkách poskytovatele služby odkaz na přihlášení pomocí mojeID nebo OpenID. Přihlášení bývá zpravidla označeno některou z těchto ikon:

Případně se také můžete podívat na seznam všech služeb, které podporují mojeID, do katalogu zde.

Pro více informací k procesu založení účtu se podívejte na často kladené dotazy.

Založit mojeID