Mobile navigation is open Mobile navigation is close
Search icon

Proč MojeID

Ilustrace - elektronická identita

Elektronická identita. Napořád

Hlavní výhodou MojeID je možnost přihlašovat se s ním k tisícům služeb, například do e-shopů, knihoven, k online službám státní správy a samosprávy a dalším institucím. Spolu se zakládáním MojeID si vytváříte elektronickou identitu, která bude mít stále širší využití. Snažíme se, aby se obíhání úřadů a „papírování“ stalo minulostí.

Všechny registrace na pár kliknutí.
Jen jedny přihlašovací údaje

Informace o sobě vyplňujete pouze jednou, a to přímo do MojeID. Ke všem partnerským službám se už jen přihlásíte tlačítkem „Přihlásit přes MojeID”, vyberete si, jaké údaje chcete službě poskytnout, a je to. Stačí si tak pamatovat jen jedno uživatelské jméno a heslo.

Ilustrace - snadné registrace
Ilustrace - údaje v bezpečí

Vaše údaje v bezpečí

Údaje uživatelů v MojeID jsou chráněny stejně jako registr .CZ domén – na té nejvyšší úrovni. Navíc si můžete při každém přihlášení sami určit, které údaje poskytovateli služby předáte. Svůj účet také můžete volitelně zabezpečit kromě hesla i dalším faktorem, třeba bezpečnostním klíčem (ten je pro přihlášení např. ke službám eGovernmentu dokonce povinný).

Více o bezpečnosti

Správa údajů na jednom místě

Přestěhovali jste se? Změnili jste telefonní číslo? Místo opravování údajů u všech služeb, k nimž jste registrovaní, je stačí změnit pouze v MojeID. My už se postaráme, aby se dostaly všude tam, kam se s MojeID přihlašujete. Pokud jste si zpřístupnili služby veřejné správy, jsou navíc např. změna příjmení nebo adresy trvalého bydliště do MojeID zaneseny automaticky z veřejných registrů.

Ilustrace - vždy aktuální údaje uživatelů
Ilustrace - doménový prohlížeč

Doménový prohlížeč

Služba Doménový prohlížeč nabízí správu domén .CZ přehledně na jednom místě. Držitelé více domén mohou zkontrolovat jejich stav a zjistit, do jakého data jsou zaplacené, u kterého registrátora lze prodloužit jejich platnost, nebo ověřit, které domény jsou chráněny technologií DNSSEC.

Přejít na Doménový prohlížeč

Celé MojeID zdarma a dostupné každému

Registrace do MojeID trvá jen chvilku a nepotřebujete k ní nic speciálního. Hned poté se můžete přihlašovat k mnoha službám soukromého sektoru. Pro přístup ke službám veřejné správy a některým dalším institucím je třeba bezpečnostní klíč, ale i ten je v podobě např. mobilní aplikace MojeID Klíč zdarma. Používání i těch nejpokročilejších funkcí MojeID tak nic nestojí.

Ilustrace - mojeID je zdarma

Existují i alternativní služby? Částečně ano, ale...

Ilustrace - nejširší možnosti využití

MojeID má nejširší možnosti využití

Nabízí bezkonkurenčně nejvíce partnerských služeb. S eObčankou, NIA ID, bankovní identitou ani s jinými prostředky se nemůžete přihlašovat buď k žádným komerčním službám, nebo k výrazně menšímu počtu než s MojeID. S bankovní identitou se nelze přihlásit například ani do většiny ePortálů zdravotních pojišťoven.

Ilustrace - mojeID údaje uživatelů neprodává

MojeID údaje uživatelů neprodává

Naším posláním je dělat internet bezpečnějším místem a rádi lidem usnadňujeme život. Na MojeID nevyděláváme. Můžete si být jisti, že za vaše přihlašování přes MojeID nic neinkasujeme. Např. při přihlášení bankovní identitou za vás banka naúčtuje poskytovateli služby dle rozsahu poskytnutých údajů i částky kolem 100 Kč.

Ilustrace - mojeID je nejbezpečnější

MojeID patří mezi nejbezpečnější

Existují tři úrovně spolehlivosti prostředků pro elektronickou identifikaci – nízká, značná, vysoká. Pro dnešní online služby stačí záruka značná, ale MojeID od státu získalo dokonce úroveň záruky „vysoká“ , a to při použití vhodného hardwarového klíče. Jsme tak připraveni na služby budoucnosti. Např. NIA ID nebo bankovní identita na nejvyšší úroveň nejspíš neaspirují.

Ilustrace mojeID je zdarma

MojeID opravdu nic nestojí

Registrace je zdarma, užívání je zdarma, dokonce i bezpečnostní klíč je zdarma (např. aplikace Mojeid Klíč, OS Android v. 7 a vyšší nebo Windows Hello na Windows 10 a výš). To se nedá říct třeba o eObčance, pro jejíž používání jako online autentizačního prostředku potřebujete čtečku čipových karet v hodnotě několika set korun.