Mobile navigation is open Mobile navigation is close
Search icon

Výhody aktivovaného přístupu ke službám veřejné správy

Po zpřístupnění služeb veřejné správy přes MojeID (neboli napojení na NIA / založení Identity občana – dříve eIdentity) si můžete užívat spoustu výhod. Uvádíme pár příkladů těch nejvyužívanějších. Přehled všech partnerů MojeID najdete v katalogu .

Ilustrace - Portál občana

Portál občana

Portál občana umožňuje přístup k bezplatným online službám, jako je zobrazení aktuálního stavu bodového konta řidiče včetně historie trestných bodů, výpis z Rejstříku trestů a další.

Ilustrace - ČSSZ

Informace o důchodu

ePortál ČSSZ nabízí rychlý informativní výpočet starobního důchodu, data dosažení důchodového věku, náhled na osobní list důchodového pojištění, možnost online změny adresy trvalého bydliště a spoustu dalších praktických služeb.

Ilustrace - mojedane.cz

Daňová přiznání online

Na mojedane.cz vyřídíte přiznání k dani z příjmů fyzických osob, dani z nemovitých věcí i spoustu dalších daňových povinností. Z pohodlí domova, bez papírování, s nápovědami.

Ilustrace - mojedane.cz

Portály zdravotních pojišťoven

V aplikacích Moje VZP , E-komunikace ZP MV ČRPortál ČPZPVitakarta OZP  si zobrazíte vykázanou zdravotní péči včetně nákladů i případné nedoplatky na pojistném. Také můžete online žádat o příspěvky z fondů prevence – na očkování, pohybové aktivity, pro dárce krve,...

Ilustrace - mojedane.cz

Katastr nemovitostí

Po přihlášení Identitou občana vám budou k dispozici kompletní údaje v katastru nemovitostí  a nebudete muset opisovat kódy captcha. Také se vám zobrazí sekce Můj katastr, kde můžete sledovat stav svých řízení a zobrazit si své listy vlastnictví.

Ilustrace - erecept

eRecepty přehledně

Aplikace eRecept  provozovaná Státním ústavem pro kontrolu léčiv umožňuje náhled na vydané i nevydané recepty, a to i několik let nazpět. Názvy léků, platnosti receptů, jméno lékaře – vše najdete na jednom místě. Zpřístupnit si můžete i recepty svých dětí.

Ilustrace - datova schranka

Datová schránka snadno

Pokud máte datovou schránku , budete se do ní moci přihlašovat pohodlněji – stejně jako do MojeID. Pokud ne a chtěli byste, máte ještě o výhodu víc. Snadno si ji založíte. Otevřou se vám tím další možnosti.

Ilustrace - covid

Aplikace EZKarta

Prostřednictvím elektronické identity se můžete přihlásit do mobilní aplikace EZKarta , která slouží jako očkovací průkaz občana. Jednoduše a přehledně tu najdete přehled všech svých očkování aplikovaných od 1. 1. 2023, a to i včetně očkování proti onemocnění COVID-19.

Ilustrace - dron

Registrace dronu

Máte dron s kamerou? Pak asi víte, že je vaší povinností ho registrovat u Úřadu pro civilní letectví. Ani to bez elektronické autentizace nejde. S MojeID se snadno přihlásíte na dron.caa.cz  a svůj dron si zaregistrujete.

Ilustrace - portal prazana

Portál Pražana

V Praze se vám MojeID bude hodit ještě víc. Přihlášení do Portálu Pražana není možné jinak než přes Identitu občana či datovou schránku. Online zde vyřídíte žádost o parkovací oprávnění pro rezidenty nebo poplatky za komunální odpad. Opět žádné cesty na úřad.

Vy ještě nemáte aktivovaný přístup ke službám veřejné správy?