Mobile navigation is open Mobile navigation is close
Search icon

Doménový prohlížeč

Doménový prohlížeč je aplikace, která slouží k zobrazování údajů z doménového registru a je přímo propojena s účtem MojeID.

Pokud máte svůj účet MojeID vedený u domény v roli držitele či administrativního kontaktu, můžete si zkontrolovat v prohlížeči její stav, ověřit datum, do kterého je doména zaplacena (a u kterého registrátora lze prodloužit její platnost), zda je chráněna technologií DNSSEC a v jaké roli se účet MojeID vůči doméně ocitá – zda jako kontakt držitele, nebo kontakt administrativní. Je také možné zobrazit seznam všech domén, u kterých se účet MojeID objevuje, vše nezávisle na tom, u kterého registrátora se příslušná doména nachází. Lze si také zobrazit graf s denním počtem dotazů na domény u autoritativního DNS serveru.

Pokud je účet vedený jako technický kontakt u sady jmenných serverů nebo klíčů, je možné je zobrazit. Lze vypsat seznam sad jmenných serverů, sad klíčů a také domén, u kterých jsou tyto sady vedené.

Takto máte své údaje všechny přehledně pohromadě.

Přihlásit se do něj můžete na www.domenovyprohlizec.cz nebo ve svém účtu MojeID v záložce Domény. Záleží na tom, jakou míru identifikace Váš účet má, zda je částečně identifikovaný (PIN1 a PIN2), identifikovaný (také PIN3), nebo validovaný (žádostí s ověřením údajů).

  • Částečně identifikovaný účet

Pokud jste účet částečně identifikovali, tedy jste ještě nezadali PIN3 z dopisu, přihlásíte se do doménového prohlížeče pouze přes stránku www.domenovyprohlizec.cz.

  • Identifikovaný (aktivovaný) účet

Pokud jste již účet plně identifikovali (aktivovali), tedy úspěšně vložili i PIN3, je možné se do prohlížeče kromě přímé varianty přes stránku www.domenovyprohlizec.cz dostat i přímo z Vašeho účtu po přihlášení na www.mojeid.cz. Klikněte na sekci Domény a Přejít na Doménový prohlížeč. Systém Vás na prohlížeč přesměruje a stačí, když potvrdíte tlačítkem OK, že se chcete do prohlížeče přihlásit, údaje jsou předvyplněny.

  • Validovaný účet

Pokud jste prošli procesem validace, můžete se opět přihlásit buď přes svůj účet na www.mojeid.cz nebo na www.domenovyprohlizec.cz.

Veškeré další informace naleznete v nápovědě pro Doménový prohlížeč. Nápovědu si však může zobrazit pouze uživatel, který je ke službě Doménový prohlížeč přihlášený.

V případě jakýchkoliv dotazů a přípomínek k MojeID pište na e-mailovou adresu podpora@mojeid.cz nebo volejte technickou podporu sdružení CZ.NIC, správce registru domén, na čísle +420 731 657 660 nebo +420 222 745 111 (non-stop).