Mobile navigation is open Mobile navigation is close
Search icon

Doménový prohlížeč

Doménový prohlížeč je aplikace, která slouží k zobrazování údajů z doménového registru a je přímo propojena s účtem MojeID.

Pokud máte svůj účet MojeID vedený u domény v roli držitele či administrativního kontaktu, můžete si zkontrolovat v prohlížeči její stav, ověřit datum, do kterého je doména zaplacena (a u kterého registrátora lze prodloužit její platnost), zda je chráněna technologií DNSSEC a v jaké roli se účet MojeID vůči doméně ocitá – zda jako kontakt držitele, nebo kontakt administrativní. Je také možné zobrazit seznam všech domén, u kterých se účet MojeID objevuje, vše nezávisle na tom, u kterého registrátora se příslušná doména nachází. Lze si také zobrazit graf s denním počtem dotazů na domény u autoritativního DNS serveru.

Pokud je účet vedený jako technický kontakt u sady jmenných serverů nebo klíčů, je možné je zobrazit. Lze vypsat seznam sad jmenných serverů, sad klíčů a také domén, u kterých jsou tyto sady vedené.

Takto máte své údaje všechny přehledně pohromadě.

Přihlásit se do něj můžete na www.domenovyprohlizec.cz nebo ve svém účtu MojeID v záložce Domény. Záleží na tom, jakou míru identifikace Váš účet má, zda je částečně identifikovaný (PIN1 a PIN2) nebo validovaný (žádostí s ověřením údajů).

  • Částečně identifikovaný účet

Pokud jste účet částečně identifikovali, přihlásíte se do doménového prohlížeče pouze přes stránku www.domenovyprohlizec.cz.

  • Validovaný účet (nebo napojen na služby veřejné správy)

Pokud jste prošli procesem validace či je Váš účet napojen na služby veřejné správy, můžete se opět přihlásit buď přes svůj účet na www.mojeid.cz nebo na www.domenovyprohlizec.cz.

Starší účty mohou mít zadán PIN3 (ověřování kódu PIN3 zasílaného dopisem bylo zrušeno v roce 2022), domény připojené k tomuto účtu pak mají skrytou adresu.

Veškeré další informace naleznete po přihlášení v nápovědě pro Doménový prohlížeč.

V případě jakýchkoliv dotazů a přípomínek k MojeID pište na e-mailovou adresu podpora@mojeid.cz nebo volejte technickou podporu sdružení CZ.NIC, správce registru domén, na čísle +420 731 657 660 nebo +420 222 745 111 (non-stop).