Mobile navigation Search icon

Bezpečnost

Používejte silné heslo. Síla hesla a pravidla, co musí heslo obsahovat, se vám zobrazí při jeho vytváření. Málo bezpečné heslo není možné zadat. Doporučujeme zvolit heslo, u kterého mojeID zobrazuje nejvyšší sílu.

Chraňte své heslo před vyzrazením třetí straně a uchovávejte ho na bezpečném místě. Pokud používáte software pro správu hesel, ujistěte se, že je jeho provozovatel dostatečně důvěryhodný.

Pokud máte nejmenší podezření, že Vaše heslo mohlo být prozrazeno, bezodkladně jej změňte na https://mojeid.cz/password_reset/.

 

Máte-li účet zabezpečen pomocí druhého faktoru, chraňte používaný prostředek (počítač / mobilní zařízení / bezpečnostní klíč) před přístupem třetích stran. Pravidelně aktualizujte software vašeho zařízení.

U bezpečnostních klíčů doporučujeme používat zařízení standardu FIDO2, ideálně s úrovní certifikace Level 1 nebo vyšší. Seznam certifikovaných bezpečnostních klíčů je k dispozici zde (v anglickém jazyce).

Doporučujeme se z účtu odhlašovat po každém ukončení práce s mojeID a poté zavřít všechna okna webového prohlížeče.

Upozornění: Pokud při přihlášení do účtu zaškrtnete možnost Zůstat přihlášen(a), nedojde k odhlášení ani při zavření okna webového prohlížeče.

 

V případě jakýchkoliv dotazů a přípomínek k mojeID pište na e-mailovou adresu podpora@mojeid.cz nebo volejte technickou podporu sdružení CZ.NIC, správce registru domén, na čísle +420 731 657 660 nebo +420 222 745 111 (non-stop).