Mobile navigation is open Mobile navigation is close
Search icon

Proč MojeID

Ilustrace - více registrovaných uživatelů

Více registrovaných uživatelů

Zdlouhavé vyplňování údajů uživatele od nových registrací odrazuje. S MojeID se ale uživatel při prvním přihlášení k vaší službě rovnou zaregistruje, aniž by musel vyplňovat jakýkoli formulář, a využije tak již jednou založený MojeID účet.

Uživatelé s ověřenými kontakty a totožností

Setkáváte se s neplatnými adresami, neexistujícími telefonními čísly nebo přímo s falešnými účty? Uživatelé MojeID procházejí verifikací, v rámci které ověřujeme jejich kontaktní údaje. Nejvyšším stupněm procesu je ověření totožnosti oproti údajům ve veřejných registrech. Uživatelé díky němu získají přístup například i k online službám veřejné správy.

Ilustrace - uživatelé s ověřenou totožností
Ilustrace - více úrovní zabezpečení

Víceúrovňové zabezpečení při přihlašování

Je-li vaší prioritou bezpečnost, lze nastavit, aby se uživatelé MojeID k vaší službě přihlašovali kromě klasického hesla ještě doplňkovým autentizačním prostředkem – potvrzováním v mobilní aplikaci MojeID Klíč nebo použitím fyzického či systémového bezpečnostního klíče (tokenu) – stejně jako ke službám veřejné správy. Vyšší úroveň zabezpečení si mohou nastavit dobrovolně také sami uživatelé.

Vždy aktuální údaje uživatelů

Uživateli stačí aktualizovat si údaje na jednom místě – v MojeID – a vy tyto údaje získáte při každém jeho přihlášení. Uživatel navíc může povolit ve svém profilu funkci, díky které si můžete od MojeID vyžádat aktualizaci údajů kdykoliv. Roste také počet uživatelů, kteří mají profil propojený s Národní identitní autoritou a aktualizace jejich údajů probíhá přímo na základě změn ve veřejných registrech.

Ilustrace - vždy aktuální údaje uživatelů
Ilustrace - snadná implementace

Snadná implementace

Přehledná dokumentace a využívání zavedených standardů vám implementaci MojeID maximálně zjednoduší – ať už na web, nebo do mobilní aplikace. Pokud si přeci jenom nebudete vědět s něčím rady, je tu pro vás naše technická podpora.
Více v Jak zavést .

Velmi nízké náklady

S MojeID hradíte pouze fixní roční částku za celou službu. Neplatíte žádné další poplatky za jednotlivé transakce ani za uživatele. Narozdíl od konkurenčních projektů na údajích uživatelů nevyděláváme. Naším cílem je zvyšovat bezpečnost na internetu a pomoci rozvíjet online služby veřejného i soukromého sektoru.
Více v Cena a specifikace .

Ilustrace - nízké náklady
Ilustrace - online identita jako benefit pro uživatele

Online identita jako benefit pro uživatele

Výhodou pro uživatele je možnost přihlašovat se s MojeID k tisícům dalších služeb, například do knihoven, e-shopů, k portálům zprostředkovávajícím mikroslužby nebo k online službám státní správy a samosprávy. Spolu se zakládáním MojeID si tak uživatel zároveň vytváří elektronickou identitu, která bude mít postupem času stále širší využití.