Mobile navigation Search icon

Proč mojeID

Více registrovaných uživatelů

Vyžaduje vaše služba registraci? Zdlouhavé vyplňování spousty údajů může uživatele odradit. Se službou mojeID tento problém mít nebudete. Uživatel se při prvním přihlášení přes mojeID k vaší službě rovnou zaregistruje, aniž by musel vyplňovat jakýkoli formulář.

Ověření uživatelé

Také se stále setkáváte s neplatnými adresami, neexistujícími telefonními čísly nebo přímo s falešnými účty? Uživatelé mojeID procházejí verifikací, v rámci které ověřujeme jejich telefonní číslo, e-mail a korespondenční adresu, a k vám už se tak dostanou opravdu jen ty správné údaje. Nejvyšším stupněm procesu verifikace je tzv. validace, při které je identita uživatele ověřena ve veřejných registrech, datovou schránkou, nebo osobně oproti dokladu totožnosti. Tento krok pro uživatele není povinný.

Dvoufaktorová autentizace

Uživatelé mojeID se standardně přihlašují pomocí hesla. Je-li vaší prioritou bezpečnost, je možné se přes mojeID k vaší službě přihlašovat kromě klasického hesla ještě doplňkovým autentizačním prostředkem.  Uživatel má pak na výběr hned ze tří takových prostředků – od přepisování jednorázového hesla (OTP), přes potvrzování v mobilní aplikaci, až po použití fyzického či systémového bezpečnostního klíče (tokenu).

Implementace krok za krokem

Máme pro vás připravenou přehlednou dokumentaci pro nejpoužívanější autentizační protokoly (OpenID 2.0, OpenID Connect, SAML), která vám implementaci mojeID maximálně zjednoduší, a to jak pro weby, tak i pro mobilní aplikace. Pokud byste si nevěděli rady, můžete se obrátit na naši zákaznickou podporu.

MojeID LITE

Nepožadujete po uživatelích registraci a pro pokročilé funkce mojeID byste tak neměli využití? Můžete vyzkoušet zjednodušenou verzi mojeID LITE, díky které uživatel předvyplní své údaje do formuláře jediným kliknutím. Nemáte zde však jistotu ověřených údajů a k některým z nich se vůbec nedostanete.

Jak zavést mojeID LITE

Vždy aktuální údaje

Uživatelé vám předávají své aktuální údaje z mojeID vždy při přihlášení. Potřebujete-li ale jejich aktuální údaje ihned a uživatel takovouto funkci předem dovolí na svém profilu, můžete si je pak z mojeID kdykoli vyžádat.

Atraktivní uživatelé

Typický uživatel mojeID je vzdělaný, s vyšším příjmem, ve středních letech a žije ve městě. Na internetu je jako doma a preferuje platbu kartou.

Více o uživatelích mojeID (PDF, 195 kB)