Ověřeno.

Získejte přístup k online službám veřejné správy přes mojeID.

Přihlaste se pro možnost bezplatně získat USB/NFC bezpečnostní klíč.

Ověřeno ilustrace

Výhody přístupu k online službám veřejné správy

Nejen Portál občana
Získáte přístup k bezplatným online službám, jako jsou stav bodového konta řidiče, Rejstřík trestů, list důchodového pojištění (ČSSZ) nebo přehled eReceptů (SÚKL).

Daně konečně online
Na mojedane.cz vyřídíte daň z příjmů fyzických osob, daň z nemovitosti i všechny další daňové povinnosti. Z pohodlí domova, rychle a navíc s nápovědami.

Zdravotní pojišťovny
V aplikacích zdravotních pojišťoven (Moje VZP, Portál ČPZP, Vitakarta OZP,...) si zobrazíte vykázanou zdravotní péči včetně nákladů i případné nedoplatky na pojistném.

Datová schránka jednoduše
Pokud máte datovou schránku, budete se do ní moci přihlašovat pohodlněji. Pokud ne, snadněji si ji založíte. Otevřou se vám tím další možnosti.

Seznam poskytovatelů služeb

Přístup ke službám veřejné správy ilustrace
Bezpečnosntí klíč (token) ilustrace

Co je to bezpečnostní klíč?

Bezpečnostní klíč (také token nebo autentizační klíč) se používá jako další faktor ověření identity uživatele, např. spolu s heslem. Doporučujeme využívat alespoň dva klíče. Použít můžete tyto druhy:

Fyzický bezpečnostní klíč – malé zařízení s USB konektorem (a/nebo technologií NFC/Bluetooth), na kterém potvrzujete přihlášení stiskem tlačítka nebo jeho přiložením k telefonu.

Mobilní aplikace MojeID Klíč – novinka mezi klíči a zároveň nejjednodušší způsob, jak účet mojeID připravit na zpřístupnění služeb veřejné správy. Dostupná zdarma pro Android i iOS. 

Systémový bezpečnostní klíč – součástí vašeho počítače nebo mobilního zařízení (např. s OS Windows 10, Android,...). Přihlášení poté potvrzujete otiskem prstu, nakreslením gesta apod., jako při odemykání zařízení. 

Jak na to ilustrace

Jak na to?

1

Zažádejte si o zaslání bezpečnostního klíče kliknutím na tlačítko Přihlásit přes mojeID v horní části této stránky.

2

Až vám bezpečnostní klíč dorazí, přidejte ho jako další úroveň zabezpečení ke svému mojeID účtu.

3

Následně zahajte proces zpřístupnění služeb veřejné správy.

4

Ověřte svou totožnost (na Czech POINTu, pomocí eObčanky nebo jinou metodou).

5

Dokončete proces a získejte přístup ke službám veřejné správy.

Službu mojeID provozuje sdružení CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob zapsáno ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, spisová značka L 58624.