Ověřeno.

Přístup k online službám veřejné správy přes MojeID. 

Kampaň byla ukončena. Všechny USB/NFC klíče našly své majitele.

Ověřeno ilustrace

Bezpečnostní klíč si hravě obstaráte i sami

Mobilní aplikace MojeID Klíč
Aplikace, ve které potvrzujete přihlášení do MojeID a partnerských služeb pouhým odsouhlasením požadavku. Aplikace je jednoduchá a najdete ji zdarma ke stažení na Google Play i App store.

Více o MojeID Klíči

USB/NFC bezpečnostní klíč
Pokud preferujete fyzický klíč, můžete si ho zakoupit. Doporučujeme YubiKey 5 series (Yubico), Security Key NFC (Yubico) nebo třeba klíče od značky GoTrust, které zakoupíte i na e-shopu CZC.CZ.

Koupit na CZC.CZ

Výhody přístupu k online službám veřejné správy

Nejen Portál občana
Získáte přístup k bezplatným online službám, jako jsou stav bodového konta řidiče, Rejstřík trestů, list důchodového pojištění (ČSSZ) nebo přehled eReceptů (SÚKL).

Daně konečně online
Na mojedane.cz vyřídíte daň z příjmů fyzických osob, daň z nemovitosti i všechny další daňové povinnosti. Z pohodlí domova, rychle a navíc s nápovědami.

Zdravotní pojišťovny
V aplikacích zdravotních pojišťoven (Moje VZP, Portál ČPZP, Vitakarta OZP,...) si zobrazíte vykázanou zdravotní péči včetně nákladů i případné nedoplatky na pojistném.

Datová schránka jednoduše
Pokud máte datovou schránku, budete se do ní moci přihlašovat pohodlněji. Pokud ne, snadněji si ji založíte. Otevřou se vám tím další možnosti.

Další výhody

Přístup ke službám veřejné správy ilustrace
Bezpečnosntí klíč (token) ilustrace

Co je to bezpečnostní klíč?

Bezpečnostní klíč (také token nebo autentizační klíč) se používá jako další faktor ověření identity uživatele, např. spolu s heslem. Doporučujeme využívat alespoň dva klíče. Použít můžete tyto druhy:

Fyzický bezpečnostní klíč – malé zařízení s USB konektorem (a/nebo technologií NFC/Bluetooth), na kterém potvrzujete přihlášení stiskem tlačítka nebo jeho přiložením k telefonu.

Mobilní aplikace MojeID Klíč – novinka mezi klíči a zároveň nejjednodušší způsob, jak účet MojeID připravit na zpřístupnění služeb veřejné správy. Dostupná zdarma pro Android i iOS. 

Systémový bezpečnostní klíč – součástí vašeho počítače nebo mobilního zařízení (např. s OS Windows 10, Android,...). Přihlášení poté potvrzujete otiskem prstu, nakreslením gesta apod., jako při odemykání zařízení.Jak na to ilustrace

Jak na to?

1

Až budete mít bezpečnostní klíč, přidejte ho jako další úroveň zabezpečení ke svému MojeID účtu.

2

Zahajte proces zpřístupnění služeb veřejné správy.

3

Ověřte svou totožnost (na Czech POINTu, pomocí eObčanky nebo jinou metodou).

4

Dokončete proces a získejte přístup ke službám veřejné správy.

Službu MojeID provozuje sdružení CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob zapsáno ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, spisová značka L 58624.