Obrázek zámečků

Jedno heslo pro mnoho webů

Již si nebudete muset pamatovat desítky přihlašovacích jmen a hesel na nejrůznější webové stránky. Bude vám stačit jediné jméno a heslo, které vám umožní přihlásit se na vaše oblíbené stránky z kteréhokoliv počítače nebo mobilního zařízení. Váš život na internetu bude o hodně jednodušší.

Příklad: Používáte jeden účet k emailové službě, další přihlášení si musíte pamatovat do několika e-shopů a k vašemu oblíbenému diskusnímu foru používáte opět další jméno a heslo. Po zavedení mojeID na stránkách všech těchto služeb se přihlásíte jediným jménem a heslem. Přihlásíte se jednoduše pomocí mojeID.


Obrázek nákupního košíku

Nové služby bez nutnosti registrace

Chcete použít či vyzkoušet nějakou novou službu? Ve většině případů to znamená registraci, založení účtu a nastavení uživatelského jména a hesla. A také to znamená vyplňování dlouhého formuláře s údaji o vaší osobě. S mojeID se můžete rovnou přihlásit, předat údaje z vašeho mojeID profilu a nemusíte trávit čas vyplňováním stále stejných údajů do registračního formuláře u každé nové služby, kterou chcete použít.

Příklad: Chcete si objednat zboží z eshopu, kde jste ještě nenakupovali. Přihlásíte se s mojeID a předáte údaje o sobě včetně fakturační a doručovací adresy. Eshop tak bude mít vše potřebné a můžete přejít rovnou k odeslání objednávky.


Obrázek monitoru s lepícím štítkem, s heslem

Bezpečnější přihlašování

Pokud používáte desítky hesel, pravděpodobně je máte někde zaznamenané. V horším případě je máte napsané na kousku papíru, který může být kýmkoliv odcizen a zneužit. S mojeID již tato hesla nebudete potřebovat. Velmi významný je také fakt, že provozovatelé serverů vaše heslo k mojeID nikdy neuvidí a tudíž ho nemohou následně zneužít. Navíc mojeID umožňuje přihlašovat se i jiným bezpečnějším způsobem než pouhým heslem. Je možné přihlásit se také digitálním certifikátem, anebo jednorázovým heslem. Více informací v sekci Bezpečnost

Příklad: V případě, že se vám metoda přihlašováním heslem nezdá bezpečná, je možné přihlašovat se k webovým službám i pomocí jiných metod. Metodu si dle vlastního uvážení můžete vybrat při každém přihlášení.


Obrázek zámečkuOsobní údaje pod kontrolou

Také vás nebaví měnit vaši doručovací adresu na několika serverech? Máte novou emailovou adresu? Nyní bude stačit změnit tyto údaje pouze jednou – mojeID se postará o to, aby vaše oblíbené stránky měly všechny důležité údaje při každém přihlášení vždy aktuální. Vy sami si nastavte údaje, které prostřednictvím mojeID poskytnete různým provozovatelům služeb.

Příklad: Když začnete používat novou e-mailovou adresu, budete nuceni změnit svůj profil na několika serverech, nebo dokonce na desítkách serverů. Jedině tak si budete jisti, že vám budou chodit novinky, potvrzující emaily atd. ze všech internetových služeb, které používáte. S mojeID změníte váš e-mail jen jednou. Všechny vaše stránky se automaticky aktualizují, jakmile se k nim přihlásíte.


Obrázek uživatele s ikonkou výměny údajů

MojeID v registru domén

MojeID je možné využít také v registru domén, kde může mojeID účet být uveden jako držitel domény, administrativní či technický kontakt. Budete tak mít pouze jednu sadu osobních údajů, které budete moci spravovat v mojeID profilu na jednom místě bez ohledu na registrátora, u kterého jste si své domény registrovali. Pokud váš registrátor podporuje mojeID, můžete samozřejmě mojeID využít i pro přihlašování na jeho web.

Pokud znáte svůj identifikátor z registru domén, můžete si přímo založit mojeID účet z registru domén. Pokud využijte službu WHOIS, kde vyhledejte svou doménu a u ní příslušný identifikátor. Založit mojeID pak můžete přímo odtud.