Mobile navigation is open Mobile navigation is close
Search icon

Co a jak si zařídit s MojeID

Ilustrace body řidiče

Jak zjistit stav bodového hodnocení řidiče

Kolik máte trestných bodů? Už vám byly odečteny ty z posledního přestupku? Aplikace Portál občana nabízí vedle mnoha jiných služeb také informace o stavu bodového konta řidiče a další údaje z registru řidičů.

Jak získat výpis z Rejstříku trestů

Nastupujete do nového zaměstnání nebo se chystáte jako vedoucí na dětský tábor? Získejte výpis z Rejstříku trestů zdarma a během pár vteřin. Výpis si můžete stáhnout z Portálu občana ve formátu PDF nebo si ho uložit do svých dokumentů. 

Ilustrace výpis z Rejstříku trestů
Ilustrace datová schránka

Jak si založit datovou schránku a připojit ji k Portálu občana

Založení datové schránky není s MojeID nic složitého. Naopak, zabere vám to asi dvě minuty a zároveň ušetří hodiny, které byste jinak strávili lítáním na poštu. Volitelně je možné datovou schránku propojit s Portálem občana (návod v druhé části videa). To má hned několik výhod, které najdete v popisu videa.

Co najdete v aplikaci Moje VZP

S MojeID se můžete bez nutnosti projít zdlouhavou registrací přihlašovat do klientských aplikací zdravotních pojišťoven, a to včetně té největší – Všeobecné zdravotní pojišťovny. Aplikace Moje VZP nabízí informace o stavu pojištění i přehled toho, jakou péči a za jaké částky vám lékaři vykázali. 

Ilustrace Moje VZP
Ilustrace osobní list důchodového pojištění

Jak nahlédnout na informativní osobní list důchodového pojištění

Kolik let a měsíců máte už odpracováno? Jaké jste měli vyměřovací základy? Aplikace ePortál České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) nabízí vedle mnoha dalších služeb také možnost zdarma nahlédnout na informativní osobní list důchodového pojištění (IOLDP). Ten si můžete také stáhnout ve formátu PDF.

Co najdete v aplikaci eRecept

V aplikaci eRecept si můžete zobrazit všechny své recepty i několik let nazpět. Narozdíl od SMS zde uvidíte název léku, dále nejzazší datum platnosti eReceptu, jaký lékař a kdy vám ho vydal i zda jste si lék vyzvedli, nebo ne. Aplikace eRecept dokáže zpřístupnit také eRecepty vašich dětí.

Ilustrace Moje VZP

Vy ještě nemáte aktivovaný přístup ke službám veřejné správy?