Bezpečnost

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí

Při běžné registraci zůstávají vaše registrační údaje u poskytovatele služby uloženy, a přitom nemáte ponětí, jestli má nějaké bezpečnostní standardy, jak s nimi zacházet. S mojeID jsou však tato data uložena za stejných bezpečnostních podmínek, jaké má registr národních domén CZ. Při přihlášení přes mojeID díky tomu poskytovatel služby vaše heslo nikdy nezíská, a tak ani nehrozí, že by bylo jakkoli zneužito.

Vybíráte mezi třemi možnostmi přihlašování

K přihlašování do mojeID můžete využívat klasické heslo. To zůstává zaznamenané pouze u nás – k poskytovatelům služeb se vůbec nedostane, a tak nehrozí, že by bylo jakkoli zneužito. Další možností je využít k přihlašování digitální certifikát, a to i u služeb, které tuto možnost samy o sobě nenabízejí. Třetí možností je přihlašování skrze jednorázové heslo, které se vždy generuje nově, a tak ho nelze použít opakovaně.

Službám předáváte pouze údaje, které chcete

Při přihlášení přes mojeID uvidíte, jaké údaje z vašeho profilu služba požaduje. Pokud některé z nich službě dát nechcete, není nic jednoduššího, než je několika kliky z předávaných údajů odebrat a přihlásit se bez nich.

Můžete si také sadu údajů uložit a při přihlašování vždy předávat pouze tyto zvolené. Nad svými údaji tak máte plnou kontrolu.