Mobile navigation Search icon

Co a jak si zařídit s mojeID

Inspirujte se videi

Co si můžete s mojeID zařídit a zjistit, když si ve svém profilu aktivujete přístup ke službám veřejné správy? Připravili jsme pro vás videa, kde vám ukážeme, jak na nejvyužívanější služby. Kompletní seznam poskytovatelů služeb dostupných s elektronickou identitou naleznete na webových stránkách eidentita.cz.

Jak zjistit stav bodového hodnocení řidiče (Portál občana)

Kolik máte trestných bodů? Už vám byly odečteny ty z posledního přestupku? Aplikace Portál občana nabízí vedle mnoha jiných služeb také informace o stavu bodového konta řidiče a další údaje z registru řidičů. Jak na to, najdete ve videu.

Jak získat výpis z Rejstříku trestů (Portál občana)

Nastupujete do nového zaměstnání nebo se chystáte jako vedoucí na dětský tábor? Získejte výpis z Rejstříku trestů zdarma a během pár vteřin. Výpis si můžete stáhnout z Portálu občana ve formátu PDF nebo si ho uložit do svých dokumentů. Více včetně odkazů ve videu.

Jak si založit datovou schránku a připojit ji k Portálu občana

Založení datové schránky není s mojeID nic složitého. Naopak, zabere vám to asi dvě minuty a zároveň ušetří hodiny, které byste jinak strávili lítáním na poštu. Volitelně je možné datovou schránku propojit s Portálem občana (návod v druhé části videa). To má hned několik výhod, které najdete v popisu videa.

Co najdete v aplikaci Moje VZP

S mojeID se můžete bez nutnosti projít zdlouhavou registrací přihlašovat do klientských aplikací zdravotních pojišťoven, a to včetně té největší – Všeobecné zdravotní pojišťovny. Aplikace Moje VZP nabízí informace o stavu pojištění i přehled toho, jakou péči a za jaké částky vám lékaři vykázali. 

Stále ještě nemáte aktivovaný přístup ke službám veřejné správy?